Sevenler İçin Sözler

Sevenler İçin Sözler

Hayattaki en güzel şeylerden biri de sevilmektir. Tabi her zaman sevilmek güzel de olsa sevilmediğimiz zamanlar da olabiliyor. Bu yüzdende kendimizi ifade edeceğimiz mükemmel duygulara ve iyi kelimelere ihtiyacımız var. Çünkü sevmek zor ve sancılı bir dönemdir öyle baştan sağma sözlerle ifade etmemelisiniz duygularınızı. Bu sevme eyleminin hepimize göre acılı bir tarafı olabiliyor. Çünkü kalbimizi büyüttüğümüz hisler bizi değiştirebiliyor. Bu yüzden de sevdiğimizi, sevgimizi ifade edebilecek iyi şeylere ihtiyacımız olduğundan bir arayış içindeyizdir. Kırılmış bir kalbe sahip olmak önemli değil, önemli olan o kalbi aşkla ne kadar tamir edebildiğiniz. Seviyorsanız gidin konuşun içinizde kalmasın. Acılar böyle böyle kaybolur.

“Sevdiğin her şeyi er ya da geç kaybedeceksin, ama sonunda sevgi başka bir surette geri dönecek. ”

Yar’la bir olmayınca, yerle bir olurmuş insan…

Sakin bir ev, kendi yetiştirdiğimiz çiçekler, ilham verecek kitaplar, sevilmeye değer birkaç arkadaş, acı veya pişmanlık vermeyen masum eğlenceler, gerçeğe bağlılık, güven, ümit ve sevgi dolu bir yürek dünya’nın bütün zevklerinden daha değerlidir.”

Seni severim durmadan. Gökyüzünün berraklığı kadar severim. Yağmur damlaları her düştüğünde, toprağa toprağın çiçek açması kadar severim.

insanın birini hem sevip hem de ona düşmanlık duyması kadar zor bir duygu yoktur
İnanın az bulunur bir duygu bu

Bir çift göz istiyorum can evimi görecek, bir sevgi istiyorum ömürlerce sürecek…

Sevgi basitti,
Karmaşık olan bizlerdik !

Sevenler her zaman dert çekecekse bırak derdim sen ol razıyım, sevenler çeker bu derdi senin için çekerim dünyanın kahrını bir tanem.

Sanki dostluk, samimiyet, sevgi ya da arzulama onun için yabancı, anlamsız kavramlardı

Senin gülüşün cennetten atılan bir ekmek kırıntısı gibi! Ben ise bir serçe gibi, karın tokluğuna seviyorum seni.

Sevdiğin her şeyi er ya da geç kaybedeceksin..Ama sevgi,başka bir surette tekrar karşına çıkacak.

Gönlümün meclisinde, herkes konuşsun istemem Kimse müdahale etmesin aşka! Yer gök şahidimdir ki siyasi görüşüm yoktur senden başka…

“Güvenmek, sadece bir kimseye inanmak ya da ondan şüphe duymamak değildi. Güvenmek, kalbini açmaktı. Kendi benliğinden başkasına açılan bir kapıydı. Sevgi gibi.”

Aslında bütün insanları sevebilirdim, sevmeye senden başlamasaydım…

İnsan, iyi olma, insanlık, sevgi, umut, hayaller, gerçekler, tüylü şeyler, okşamanın önemi, ölçülü olma, ihanet, fedakârlık, ihtiyaç duyma, yaşam, ev sahibi olma, yerleşik düzende olma, bağlılık, iyilik, kötülük, istekler, duygu ve ölüm… Hepsini Fareler ve İnsanlar’da bulacaksınız. Kendi hayatınızdan izler bulacak ve tüm bunları doğru yerlere oturtmaya çalışacaksınız.

Sen benim zor sevdamsın, sen benim gerçek olan dünyamsın, sen benim biricik aşkımsın, seninle dünyam dönecek bundan sonra seninle nefes alacağım seninle seveceğim hayatı aşkım.

Gönül eliyle dikilen
Sevgi insana yakışır
Aşkın oduyla tutuşan
Sevgi insana yakışır

Var mı daha ağır yük zamanı çekmek kadar. Yaşama sebebimsin, su kadar, ekmek kadar. Ayrılığın özlemin her şeyin bir hazzı var. Seni anlamak da güzel, seni beklemek kadar…

” Sevgi kendi derinliğini bilmez ayrılık vakti gelip çatana kadar. ”

Varlığın bana yetmiyorken, yokluğunla avunmak zorundayım! Ya al götür kalanımı. Ya da gel, tamamla eksik kalan yanımı.

” Kimse düşünmüyor insan varoluşunun ne çok benzerlikler gösterdiğini. ”

İçin ağlasa da kim duyar seni? Kim anlar dışarıdan olup biteni? Leyla’nın yüzünü görenler bilir: Mecnun’un kalbine batan dikeni…

” Her yaşam zamansız ölümlerle yaşıyor. ”

Ben haramı helale karıştırmam seninle içilen şarap helaldir sensiz içilen su bile haram.

” Hem yalnızlıktan bunalıp intihar ediyorlar. Hem de kimsenin çalmadığı kapılarında şifreler var…”

Sen benim içimde bir korkulu rüya, her gün sevip sardığım bir hülyasın. Yokluk ateşten gömlek, sensizlik ölüm gibi rüyam, hülyam, benim dünyamsın…

‘Baba, beni neden sevmedin?’
Babası bu defa gözlerinin ta içine bakacak kızının. ‘Sana baba nasihatı’ diye cevap verecek. ‘Kimseden sevgi dilenme. Dilencilere kıymetli bir şeyini vermez hiç kimse.””

Hani bazı şehirler vardır ya; saat 10′dan sonra kimsecikler olmaz. İşte senden sonrası, 10’dan sonrası!

” Ben yaşanan tüm olayların bir gözlemcisi, dünyanın, duyguların, özlemlerin, ülkelerin, alışkanlıkların bir seyircisi miyim ? ”

Son nefeste adın dilimde her şey sende başlar seninle biter sevilmek ümidi sevmekten beter nazar değmesin sana eller değmesin sana sensizlik ölüm bana

Sevgi insanın valoruş sorununun yanıtıdır
Tüm cevapları bulmak için

Ne hasta bekler sabahı, ne taze ölüyü mezar, ne de şeytan, bir günahı, seni beklediğim kadar.

“..Öyle gülümsemeler vardır ki,
elini sanki dostça omuzuna koyarak üzülme hallederiz der gibi.
Olgun,
sevgi dolu,
yarı hüzünlü ama en çokta güven kokulu..”

Sen Allah’a dilenen bir dilek, gözlere uzanan ellerimsin.. Sen gözlerimden süzülen yaş, tek düşüncem hasretimsin. Sen yaşadığım ömür, sen her gece rüyama giren biricik sevgilimsin.

Sevgi insanın ortaya koyduğu şeylerle, işlerle kanıtlanır.

Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu… Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum…

Günaydın zarflar, tümleçler, edatlar…
Bir sevgi cümlesinin içinde kullanılmasına
ramak kala kaybolan özneler günaydın!
/ Burak Sina Akyol /

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın…

Daha kitabı kapağını açtığım dakikada altını çizdim satırların ;
“İşte size basit bir gerçek ”
. Öleceksiniz .
Kitapta ki adam beni çok etkiledi ısrarcılığı ,yabancı bir kız karşı duyduğu muazzam sevgi ve Şevkat ve o kızın okumayı yazmayı öğrenmesi için gösterdiği inanılmaz bir özveri ..Bu adamı sevdim .

Senin gözlerindi beni benden alan, senin gözlerindi kalbimi çalan, senin hasretindi zamanı durduran, sen olmadan aşkım bu hayat yalan

Sevgi kendi derinliğini bilmez ayrılık vakti gelip çatana kadar

Sen ruhuma cemre diye damlamadıktan sonra ben bu bedende neyleyim? Aşk da sen, hasret de sen, ben de sen…

Sevgiyi hissedebilmenin hakikati
sevginin derinleşmesinden sonradır.
Sevgi aşka dönüşürse ozaman hissedis başlar.
Seven sevginin hem avcısı hem de avidir.

Ben seni tanıyıp sevmişim başka aşkı neyleyim? Ben senin için yeniden ayaklarımın üstünde durmuşum, senden başkasını sever miyim? Bir tanem.

Sen “sevgi” adına yazıyor olabilirsin; sadece eski bir alışkanlıktır. Ne dediğinin farkında değilsindir. Tam olarak ne demek istiyorsun? Çünkü “aşk” kelimesini telaffuz etmek müthiş önem ve kutsal değer taşır. Peki sen nasıl kullanıyor veya yazıyorsun…acaba?

Terk edilmeyen bir duygusun içimde, eskimeyen sevgisin kalbimde, sen benimsin her halinle seviyorum seni delice.

İki yüzümüz vardı iki güzelliğimiz
Umut ve Sevgi, kırmadan aynaları
(Alın kırışığımızda aynı suçun izi var)

Sen benim en dar geçitlerimsin en sonsuz gerçekliğimsin ümitsizlikler içindeki ümitlerim vazgeçemediğim tek sevgimsin ve şuna inan ki sonsuz oluncaya kadarda sürecek. Seni çok ama çok seviyorum.

Umuttan çok kuşku vardır yüreğimde, hoşgörüden çok öfke vardır, nedensiz düşmanlık gütmesem de, olur olmaz şeye sevgi beslemem ben. Haktan yanayımdır ve de hakikatten. Bu yüzden sevginin hak edenin hakkı olduğuna inanırım. Haketmeyene sunulmayacak kadar değerlidir sevgi.

Tiryaki olmuş bu kalp sana senden başkası susturamaz içimdeki asi aşkı ne olur anla. Sevenler görüyor halimi sende gör seviyorum seni.

Sevmekten korkmayın sevişmekten korkmayın efendim. Bırakın evinizi kavga sesleri yerine sevgi çığlıkları dolsun bundan utanmayin. İlla uyanacak bir şey arıyorsanız tecavüz cigliklarindan üçüncü sayfa haber çığırtkanlığından utanin. Tabi buna cesaretini varsa efendim

Ağlayacaksam yanımda ol isterim, güleceksem yanımda ol isterim, her zaman yanımda olmanı istiyorum, aslında sadece benim ol sadece adım kalbinde yazsın seviyorum seni prensesim.

Dünyanın en eski ve değişmeyecek isteği sevgi.

Aşık oldum sana deli oluyor kalbim sen yanımda olmayınca, seninle mutlu oluyorum kalbim seninle atıyor sevgi üretiyorum yanında sana sunuyorum aşkım.

“Sevgi insanın gücünden vazgeçmesi demektir”

Artık yaşamak istiyorum, nefes almak istiyorum, haydi tut elimden çek beni hayata haydi tut kalbimi yaz kalbine bekliyorum ve inan seni çok seviyorum.

Sevgi olunca, edepte olur.
Edep olunca küstahlık kalmaz ki…

Sana yazmak istediklerimin yalnızca yüzde birini yazıyorum buraya gerçekten seni seviyorum bir tanem seni sevdiğimi ne kadar yazsam da sığmaz buralara…

Anneniniz, kusurlu bir para kazanma makinesi olması nedeniyle babanızı azarlamaya, babanızsa kusurlu bir ev kadını makinesi olduğu için annenizle tartışmaya programlıydı.Birbirlerini, kusurlu sevgi makineleri oldukları için aşağılamaya programlanmışlardı.

Çok tatlı bakıyorsun bana alamıyorum gözlerimi senden alamıyorum kalbimi sevginden seni seviyorum bebeğim sen benim tiryakimsin.

Her birimiz sevilmeye muhtaç; ama (maalesef) her birimiz, sevgi isteyene kaşları çatık.

Hani gece olunca susar ya sokaklar hani elektrikler gidince sessizlik başlar yaşadığın yerde işte bende seni öyle seviyorum kendi dünyamın içinde sus pus seviyorum gizliyorum sevgimi…

İnanç insanın varoluşunun bir koşuludur. Sevgiyle olan ilişkisi açısından bunun anlamı kişinin kendi sevgisine olan inancı, başkalarında sevgi yaratabilme ve bu sevginin geçerliliğidir.
Erich Fromm

Durmaz kalbim atar delice seni seviyor bu gönül susturamaz kimse seviyorum seni seni benden alamaz ölümden başka kimse…

Sevgi dayatılmaz, emredilmez… O, zorunlu biçimde özgürdür… İnsanı sevmek demek, onun içinde ki en iyinin dışavurmasını istemek demektir.

Hatalı hatasız yaşıyoruz aşkımızı delice sevenler anlar halimi duramıyorum yerimde seviyorum seni düşünüyorum seni her gece…

ben çıplağım, çıplağım, çıplak
sevgi sözleri arasındaki sessizlikler gibi çıplak

Gereksiz sevgileri görmek istemiyorum hayatımda, doğru zamanda doğru insanı istiyorum hayatımda o da sensin bunu unutma seviyorum seni her durumda.

Selvi Boylum Al Yazmalım filmini ilk izlediğinde; gönlü Ahmet Mekin’e, gözü Kadir İnanır’a gidiyor insanın. Sonra erkek ile adam arasındaki farkı öğrendikçe Asya’ya hak veriyor insan. Çünkü sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu; sevgi emekti.

Olumsuz düşünceleri sildim artık beynimden seninle ilgili düşünceler kuruyorum kalbimden, seviyorum seni en derinden duygularımla besliyorum adını kalbimde sevgilim.

”Sevgi Hep Vardı”

Yıldızları izliyorum her gece, senin gibi parlak yıldızlarda büyülüyor beni gecenin sesinde, sana şarkılar besteliyorum yıldızlara bakarak, seni seviyorum yıldız gözlüm benim…

” İnsanın kavrayabileceğinden daha çok şey bilmesinin bir mutsuzluk olduğunu düşündüm.
Bu bazen olgunluktur, ama olgunluk değilse, o zaman – çöküştür. ”
Boris P.

Sevenler mutlu olsun istiyorum hep çünkü bende seviyorum sevenler ağlamasın istiyorum ama ben hep ağlıyorum ve seni seviyorum.

” Devrimci inançları olan kadınların sert, militan bir dış görünüşe bürünmelerine karşıyım.
Kadın, kadın olabilmeli. Bu da kolay değil.
Halklara olan sevgisini, insan ancak bireylerle olan ilişkilerinde geliştirebilir. ”

Bir gün istiyorum güneş batmasın. Bir gül istiyorum koklayınca solmasın ve seni istiyorum bir tanem sensiz hayat olmasın.

Katı kurallarımız vardı ve kimsenin dokunmaya cesaret edemediği çelikten zırhlarımız….Dikenli tellerle çevrelediğimiz aşılmaz duvarların ardındaki ruhlarımıza ulaşanlara karşı, sınırsız bir sevgi ve merhamet beslediğimizi ise yalnız o duvarı aşmaya cesaret edenler biliyordu.

Sevgi tutkuysa ben sana tutkunum, hasret özlemse ben sana hasretim, aşk her şeyse sen benim her şeyimsin, bunların hepsi bir kişi içinse sen benim bir tanemsin…

Sponsor Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ