Aşk Sözleri

Aşk Sözleri

2018 yılının ilk çeyreğini geride bıraktığımız bu günlerde birbirinden güzel aşk sözlerine yer veriyoruz siz değerli okurlarımıza umarım beğeneceğiniz türde aşk mesajları paylaşıyoruz sizlerde konu altından bizlerle paylaşabilirsiniz sözleri.

Hayatımızda en çok başımıza gelen durumdur bu. Heyecandan ellerimiz titrer, kalbimiz pır pır atar. Dizilerin değimiyle kelebekler uçar mutluluğa doğru. Bir heyecan, bir gülümseme ilk adım geçirilen zamanlar hepsi aşkın bir parçası ve güzelliğidir. En sevdiğimiz kişi hep sahip olmak istediğimiz zamanlar ve onu sevmekten vazgeçmiyor olmamız hepsi aşkın tekrarıdır. İnsanın kalbinde yaşattığı güzel duyguları yüreğin çoğaltarak sevdiğiyle paylaşması mükemmel bir durumdur. Bu yüzden kendimizi ifade etmek için kelimelere ve güzel sözlere ihtiyaç duyarız. Bu yüzdende aşk bizim hayatımızın bir parçasıdır ve bağımsız olmamız mümkün değildir. Sevgilinize söylenecek güzel aşk sözleri ile kalbini feth edebilirsiniz. Sevgilinizi aşk mesajları atabilir ve onu mutlu edebilirsiniz. En güzel aşk sözleri ile onun kalbini küt küt attırıp sevginizi tazeleyebilirsiniz. 

Senin gönlün değişirse, dünya değişir.

Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var

Kader, hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten, “ne yapalım kaderimiz böyle” deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin…

Sen benim görmek için, bakmaya gerek bile duymadığım ezberimsin. . .

İki büklüm oldum acıdan. Gene gülümsedim….

Madem sevmiyorsun o zaman sahip çık gözlerine ! Dönüp dolaşıp değmesinler gözlerime.

Birisini sevmek sadece güçlü bir duygu değildir. Bir düşünce, bir yargı, verilen bir sözdür. Eğer sevgi sadece bir duygu olsaydı, karşılıklı verilen, sonsuza
kadar sevme sözlerinin hiç bir temeli kalmazdı.

Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem, ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım . .!

Sevgi aslında özgün bir kişiyle olan ilişki değil, sevgi bir tavır, sadece bir sevgi«nesnesine» değil tüm dünyaya karşı bağlılığı belirleyen bir karakter yönelimidir.

Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm

“Sevgi işte tam orada öldürüldü.”

Yedi ayrı iklimden yedi çesit arı getirseler yedi çesit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz

O an anladım ki sevgi ile öfke aynı kaba giremiyordu. İnsanın zihnine takılan öfke gönüldeki sevgiyi örtüyor ve göstermez oluyordu.

 

Ne hissettiysen onu söyle, gitmek isterse bırak gitsin. ‘Çünkü aşk bir film gibidir, oturup iki defa izlemeyeceksin’.

Senin gelişin hayatımı değiştiren en güzel şey.

Ruh eşini hala bulamadıysan üzülme. . . ‘Bu senin eşsiz bir ruhunun olduğunu gösterir’.

İnsanı bu hayatta en mutlu eden durum kendini tamamlayacak kişiyi bulmuş olması.

Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden. . .Ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem. . .

Beni tamamladın, beni topladın, beni aşk yaptın, beni aşk ettin. Biz oluverdik.

İkimizin hayali de aynıysa ortak bir yerde buluşmanın zamanı gelmiş demektir. Mesela sen ve ben aynı hayatta?

en çok sana sarılmak istedim, en çok sen sevdim çünkü ben sana hep aşıktım.

Gülüşünü seversin, sesini seversin, sohbetini seversin. Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil; Yüreğinde duruşunu seversin

Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız onun için sevdiklerimize . . . seni seviyorum . . . demekten çekinmeyin!

Kalbimde güzel bir hatıra, temiz bir anı gibisin. Çünkü sen benim ilk aşkımsın.

Ne sıradan bir sevgiyi yaşayacak kadar basit biriyim.Ne de seni sıradan bir sevgiye malzeme yapacak kadar herhangi biri.

17 yaş ilk aşkın, ilk bakışın ve kimlik kazanmanın ilk anıdır derler. Sen benim aşkım, on yedi yaşımsın.

Birinin gözlerine bakmak, onun rüyalarına girmeyi göze almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa, o gözlere bakmayacaksın.

Kalbimde tarifi imkansız bir mutluluk var. Sanırsın ki kalbimdeki bahçede tüm çiçekler çiçek açmış.

 

Bana bir baksan tüm bakışların kalbimi paramparça edermiş gibi geliyor.

Yağmur başladı. . .Gelse de ıslansak dediği biri olmalı insanın

Seni seviyor olmamın sebebi varlığının bana edilmiş en güzel armağan olmasından.

Sen; Onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, O seni susturduğunu sanır. Hayat işte . . .

Geçen otobüsler umurumda değil. Kalbime aşk otobüsü uğradığı sürece.

Hayatımda kimse yok; ama pişman değilim. Çünkü sen aşkı basitleştirenlerden birisin, bense yalnızlığın hakkını verenlerden .

Seni seviyorum, seni sevmeye devam edeceğim. Sen benim kalbim en özel parçası insan diliyle aşksın.

“Merhaba sevdiğim; ben o sevmediğin. Bugünde mi geçmedim aklının kıyılarından?”

Dünyada seni seviyorum demenin bir çok yolu var benimle beraber olman bunun en güzel ispatı.

Aklımda işin yok! Durup durup aklıma gelme. . .Yanıma gel, Mevzu KALBİMDE!

Ritmimi değiştiren bir gönül dünyayı kasıp kavurmaya yeter.

Ey canımın sahibi Yar! Sen benimle olduktan sonra kaybettiklerimin ne önemi var.

Ezelden beri, insan Sevgi denen şu gizemli varlığı keşfettiğinden beri kırılır durur kalpler…

Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!

O zamana kadar bütün insanlardan esirgediğim alaka, hiç kimseye karşı tam manasıyla duymadığım sevgi sanki hep birikmiş ve muazzam bir kütle halinde şimdi bu kadına karşı meydana çıkmıştı.

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek

Gönül umduğuna küser,sonuçta hangimiz büyük kusurunu öğrendikten sonra sevdiceğimize artık eskisi kadar güvenebiliriz? Güvensiz sevgi olmaz! Güvensiz hiçbir şey olmaz.

Şimdi o kadar zor ki geri dönmek, seni unutup başkasını sevmek ama bir şeyi anladım çok zormuş sevilmeden sevmek.

Çoğu zaman mesele Tanrı’nın ne olduğu değil, bizim onda ne gördüğümüzdür. Sevgidolu olanlar merhameti görür, zalim olanlar şiddeti. Zeki olanlar aklı görür, aptal olanlar kör inancı; alimler bilimi görür , cahiller mucizeyi.

[reklam2]

Aşk bazen o elini ilk tuttuğundaki sıcaklık, gözlerine ilk baktığındaki o ışık ve tenine ilk yaklaştığındaki o tutkudur.

Şimdi sen bir anısın. Tenin herhangi bir yerde sürdürecek yaşamını. Hiçbir sevginin ardından gidemem. Sevgi inandırıcı değildir. Düşüncelerin bulduğu, düşüncelerin biçimlendirdiği bir durumdur. Düşünüldüğü oranda büyür, derinleşir, büyütülür, derinleştirilir. Ne denli düşünülürse, o denli büyür. O denli dayanılmaz boyutlara ulaşır, ulaştırılır. Gerçekleştirilemez. Soyutlaşır. Ve hiçbir zaman bitmez. Yaşam gibi. Ölüm gibi.

Bil ki düşmek değildir insanları üzen. . . Elinden tutar gibi yapıp aslında itenlerdir insanı hayata küstüren.

Her ne kadar nefret ile sevgi tezatlık yaratsa da,birbirlerine bir o kadar yakındırlar.Iki zıt kardeş gibi düşünüldüğünde her an yer değiştirebilmeleri olasıdır.

Acılarımı bile tatlandırıyor aşkın. Yıkıma terkedilmiş kalemin bütün hücrelerine sürülmüş iksir gibisin.

Eğer bu dünyada sevgi denen bir şey varsa, ben onu seviyorum. Bir zamanlar siz de sevmiştiniz; izin verin de, sizin yaşadığınız o aşk, benim adıma konuşsun.

Bir şiir yaz bana içinde alabildiğince mutluluk olsun ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun veya bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın. . .

İnsanoğluna ait olan duyguların başında sevgi ve korku gelir.
Diğer tüm duygular bu ana duyguların türevleridir.

Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düşünmektirVe aşk öyledirki nerde imkansız varsa onu seçer

Bu dünyada herkese yetecek kadar sevgi var, yeter ki insanlar aramayı bilsin. Ben kanıtıyım.

Ve aşk. . . Herkesi ona benzetip, Kimseyi onun yerine koyamamaktı. . .

“Sevgi zayıflık değildir.”

Aşk sevgilim, seni düşlerken saç diplerimin bile terlemesi.

Müslümanların uğradıkları en büyük musibet, ayrılık ve uyuşmazlıktır. Onları zafere getiren temel ilke ise, sevgi ve birliktir.

Kalbimi bedenimden söküp senin avucuna vermek istiyorum. O senindir çünkü; senindir artık. Sen ruhumda başladın ve bütün vücudumu kapladın. Bütün vücudum sen artık.

Boşanmış çiftleri inceleyen John Gottman keşfediyor ki boşanmanın dört ana sebebinden biri eleştiri. Eleştirmek ne demek? ” Ben seni olduğun gibi kabul etmiyorum” demek. Yargının olduğu yerde, sevgi olmaz. Çünkü sevginin özünde koşulsuz kabul vardır. Yani yargıladığınız an koşullu sevgi başlar. Yargı koşul koyar.

Ya gönlümü al artık seni sevmesin, ya aklımı al artık seni düşünmesin, ya feryadımı duy gözlerimden hayalin silinmesin ya da canımı al bu kadar acı çekmesin.

Yaptıkları ile kabul görmek, yapay sevgi demektir. Kimliği ile değil de yaptıkları ile kabul gören kişi asla iç huzuru bulamayacaktır. Kabul görmek için de yalan söyler.

Aşkın için çoktan geçtim canımdan esirinim kovma beni kapından; inanmıyorsan sana olan sevdamdan; vur boynuma zinciri ben hazırım sultanım

Babam ile annem arasında hiçbir sıcaklık,hiçbir sevgi yok gibi.
Bütün küçük burjuvalar gibi,sorumlulukların zorunluluğu ile bağlılar birbirine.

Çıkar pembe gözlüklerini gözünden hayata toz pembe bakma!dinsin artık bu acılar diyorsan ,beni sensiz bırakma!

Aşağılık, zem edici kimselerin huyu böyledir. İhsanda bulunsan seni kırarlar. Bir kerem sahibine ihsanda bulunsan değer. Bir ihsanına yüzlerce karşılıkta bulunur. Bir kötüye de kahır ve cefada bulunsan o da sana kul köle olup, sevgi ve vefa gösterir. Aşağılık kimseler cefa gördükçe bağlılık gösterir, vefa gördükçe de cefa ederler.

Annem yaşı ilerledikçe elim kolum ağrıyo diyor, ah be annem benim yaşım kaç ki hergün sol yanım ağrıyor. . .

“Aşk diye bir şey yokmuş Rayiha!
Ben içimde sevgi büyümüşüm. Sen de o sırada karşıma çıkmışsın, seni çok sevmişim. Sana bağlanmışım. Sense sevgimi alıp benimle birlikte harcamışsın.
Geri ver desem veremezsin. Harcadığın sevgim kadar sevemezsin.”

Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, suyun damlasında, selin coşkusunda, kimi yanımdasın kimi rüyamda, ama hep aklımdasın sakın unutma.

İnsanlar sevgiden delirebilir.
İnsanlar sevgi kaybından delirebilir.

Sen, hayalini kurup, sonunda bulduğum o hayallerimdeki adam değilsin. Sen karşıma çıkıp, bana aşkı hayal ettiren ilk sevgilisin.

Ama sevgi güç verir, zamansa imkan
Büyük engellerde bulur, büyük hazzı insan.

Seni öyle bir yere yerleştirdim ki gerçeğin bile gelse hayalini dolduramaz. . .!

İç çekişlerin buğusuyla yükselen bir dumandır sevgi.

Hayallere dalıp gitmem ben,Çünkü tek hayalim sensin benim! Hiçbirşey isteyemem ben Çünkü birtek istediğim sensin benim.

İç çekişlerin buğusuyla yükselen bir dumandır sevgi.

Aşkınla sararıp solacak kadar, Sevginle ecenindunyasi.com bahtiyar olacak kadar Uğruna canımı verecek kadar seviyorum desem inanırmısın ?

Ah sevgi, gözleri bağlıyken bile
Nasıl da görür, yolunu seçer dilediğince!

Gözlerine üfleyen uyku perisini cebime hapsettim. Çünkü bana verdiğin en iyi hediyelerden biri o. Onunla şarkılar fısıldamak istiyorum kulağına. Benim kurtarıcım bu uyku perisi. . .

Ben güzel ruhuna aşık oldum senin. Sadece bu yüzden sadakat kokuyor bu tutku. Çünkü sen ebedi ruh hastalığım olacaksın benim.

Kömür karası sevdam var benim, tıpkı gökyüzündeki yıldızlar kadar güzel, bir o kadar da göz alıcı kirli insanlardan uzak tertemiz engin denizlere benzeyen gözlerini hapsettiğim damarlarımdan akıp giden nefesinle kalbime ulaştın, sen benim yaşayamadığım herşeysin sen cansın heyecansın. . .

Aşk, benim efendim ve kralımdır.

Aşkın gelişi, aklın gidişi demektir.

Üç şey gizlenemez : Duman, AŞK ve parasızlık…

En tatlı gelen sevinç ve en kötü gelen acı aşktır.

Aşk her şeyi emreder ve her şeye hakkı vardır.

Aşk herkesi eşit kılar.

Aşk, yüreklerden gökyüzüne değin uzanan ateşten bir merdivendir.

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık sevdada boğulur…

Allah’ım bana bir yol göster, ona çıksın…

Belki hiç gelmeyeceğini bildiğim için bu kadar çok seviyorum seni.

Birisi var, her geçen gün daha fazla aşık oluyorum.

Bana yemek yapacak değil benim hayatımı paylaşacak bir sevgili aradım ve seni buldum.

Aşk, içinden çıkamayacağınız bir okyanus’tur. Boşa yürek sallıyorsunuz, bilin istedim.

Yeryüzündeki en mükemmel sevgili sensin..

Aşık olduğun zaman ilk görüşte değil, her görüşte AŞIK olacaksın..

Ne zaman onu anlatmaya çalışsam, tekrar aşık oluyorum..

Gitmekle gidilmiyor ki… Gitmekle gitmiş olamazsın; gönlün kalır, aklın kalır, anıların kalır.

Madem sevmiyorsun o zaman sahip çık gözlerine ! Dönüp dolaşıp değmesinler gözlerime.

Seninle her şeye varım ben, sen benim uğurlu yolumsun. Yıldızlara yürürüm senle, sen iste canım senin olsun.

Aşk seni seviyorum demekle değil, onun uğruna ölebilmektir.

Seni ne zaman unutacağımı sorma çünkü ne zaman öleceğimi bilmiyorum…

Sen hep gülümse ki yüreğinin güzelliği gülüşlerinde canlansın…

Beni başkalarına bırakma…Görürsen dayanamazsın…!

Seni niye mi seviyorum geçmişin içinde kaybolmuş beni, Yeniden hayata döndürdüğün için çok ama çok seviyorum.

Uzakken bile bir nefes kadar yakınımdasın.

Bilinmedik bir hüzün var içimde, bir gariplik. Anladım ki, ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik.

Kimileri ‘Seviyorum’ der, çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez, çünkü gerçekten sevmiştir.

Tek kişilik miydi ki bu şehir, sen gidince bomboş kaldı.

Ben ilk defa birini istemiştim. Şans işte, o da o anda başka birini istiyormuş.

Yeryüzündeki en mükemmel sevgili sensin..

Aşık olduğun zaman ilk görüşte değil, her görüşte AŞlK olacaksın..

Ne zaman onu anlatmaya çalışsam, tekrar aşık oluyorum..

Kalbim senin için hep atıyor hep atmaya da devam edecek. Çünkü Sen Aşk’sın.

Sevmek için “YÜREK” sürdürmek için “EMEK” gerek..

Belki güneş bir gün ikimiz için doğar.

Sevgi bir güne değil, bir ömre sığmalı..

Belki de

Çok dengesizsin, dedi.. Sol tarafıma çok yüklendin ondandır, dedim. .

Aslında bütün insanları sevebilirdim, sevmeye ilk senden başlamasaydım..

Görücü usulü bir istiyorum. Gördükçe göresim gelsin, görmeyince ölesim

Gözlerin çocukluğuma inmek gibiydi, belki de o yüzden inandım her masalına Olgunluk artık bir kimsenin romantik bir salak olmadığı anlamına gelir. Kişi hayatı anlar, kişi hayatın sorumluluklarını anlar, kişi bir insanla birlikte olmanın zorluklarını anlar.Kişi tüm bu zorlukları kabul eder ve buna rağmen o kimseyle yaşamaya karar verir

Ad koyunca büyüsü bozulur diye, isimsiz, izinsiz, içimden seviyorum seni

Hala onun gözlerinin içinde aradığım mutluluklarım var benim.

İç çekişlerin buğusuyla yükselen bir dumandır sevgi.

Bakma Güzel Yazdığıma, Marifet Kalemde Değil, Gülüşünde..!

Evlilik sadece romantik aşkı öldürür. Ve romantik aşk insanların ilk aşk dedikleri şeydir. Kişi ona güvenmemelidir.

Sponsor Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. ceylan nehir dedi ki:

    Aşk asla kalıcı değildir

    1. Irfan dedi ki:

      Nerden biliyorsun olnadigini6 yada sen hiç asik olmadin

  2. beklerim dedi ki:

    süper bunlar

BİR YORUM YAZ