Kadir Gecesi

Kadir Gecesi

Kur’an’ı Kerim kadir gecesinde indirildiği ve bu gecenin bin aydan daha hayırlı ve anlamlı olduğunu bildirmiştir. Kadir gecesi, biz müslümanlara göre çok hayırlı ve mübarek bir gecedir. Kur’ân‘da şöyle tanımlanmıştır.

1) Biz Kur’ân’ı kadir gecesinde indirdik.

2) Kadir gecesi nedir, nereden bileceksin?

3) Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.

4) O gece melekler, yanlarında o ruh (emir) olduğu halde Rablerinin izniyle her bir emir için inerler..

5) O, tanyeri ağarıncaya kadar esenlik gecesidir.

 

  • Kim erdemine inanarak ve sevabını umarak kadir gecesi‘ni ihya ederse Allah onun bütün geçmiş günahlarını bağışlar” (Hadis)

 

  • Kadir gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı kadir gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

 

  • Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

[reklam2]

  • Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. Kadir gecen mübarek olsun..

 

  • Bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesi‘nde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

 

  • Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kadir gecesiniz hayırlı olsun !

 

  • Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. kadir geceniz mübarek, dualarınız kabul olsun…

 

  • Kadir geceniz mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

 

  • Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.
kadir gecesi mesajları

kadir gecesi mesajları

kadir-gecesi

kadir gecesi görselleri

kadir gecesi görselleri

kadir-gecesi-mesaji

kadir gecesi resimleri

kadir gecesi resimleri

mubarek-kadir-gecesi

kadir gecesi

kadir gecesi

Sponsor Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ