Kadir Gecesi Dini Sözler

Kadir Gecesi Dini Sözler

13.07.2015 Pazartesi günü mübarek kadir gecesi dir. Bu mübarek kadir gecesinde ibadet dolu bir gece olması dileği ile. Hayırlı kandiller.

Kadir Gecesi Dini Sözler:

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuzamelekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Kadir gecesiniz hayırlı olsun !

Bu gece Kadir gecesi. Edilen dualar kabul, yapılan tövbeler kabul olurmuş.

Bu gece bundan sonra peşpeşe gelecek bir dizi kandillerin; Miraç ve Beraat kandillerinin, on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan ayının ve Kadir Gecesi’nin de habercisidir. Bu sebepledir ki Regaip Kandili’nde manevî gücümüz artacak, kalplerimiz huzur bulacaktır. Hayırlı kandiller.

Bu gece bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesi Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece Kadir gecen mübarek olsun.

Sevgi hak edenin, umut sabredenin, zafer inananin, mutluluk bekleyenin, bunlarin tümü senin ve sevdiklerinin olsun.

Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana, kanatlarinda mutluluk, yüreğinde sevgi, tüylerinde nur var. Senin de kalbin nurla dolsun kadir gecen mübarak ve kutlu olsun.

Bir avuç alkiş, bir kucak sevgi, sicak bir mesaj, kapatir tüm mesafeleri, kalbiniz nurlu ve mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

[reklam2]

Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlik, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasin kandillerin hep kutlu olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere eski zamanlara, gülücükler getirsin, öyle içten, öyle samimi olsun, gözyaşlarini bile tebessume çevirsin.

Güneşin pembeliğiyle doğan, safliğiyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu hep seninle olsun

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafindan değerli kilinmiş bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayirlidir. Bu gece bir ömürden daha hayirlidir. Ellerin açildiği, gözlerin dualarla yaşardiği, kalplerin okşandiği Kadir Gecesinde bütün insanlarin günahlardan uzaklaşip tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananlari iman yolundan ayirmasin.

Ne zaman ki iyiki’lerimiz keşke’lerimizden önde gider; O zaman hayati yaşariz. Oysa çoğumuzu hayat yaşiyor. İyiki’lerle dolu bir yaşam dileğiyle iyi kandiller.

Ellerin duaya uzandiği, sinelerin dostlara açildiği, gözlerin masumiyet aradiği bu mubarek günde tum dualariniz kabul olmasi dileğiyle iyi kandiller.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının percerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun.

Mübarek Kadir Gecenizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde duşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle.Kandiliniz Kutlu olsun.

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.

Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece. kandiliniz kutlu olsun.

 

 

Görselleri:

kadir-gecesi-dini-sozler-rsmli

kadir-gecesi-dini-sozler-krt

kadir-gecesi-dini-sozleri

kadir-gecesi-dini-sozler-3

kadir-gecesi-dini-sozler

kadir-gecesi-dini

Sponsor Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ