İftar Duası ve Anlamı

İftar Duası ve Anlamı
iftar duası

iftar duası

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) İftar Duası:

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) iftar vakti geldiğinde orucunu, “Allahümme leke sumtü ve ala rızkıke eftartü.” şeklinde dua ederek açardı. Bu duanını anlamı, (Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç tuttum ve Senin rızkınla orucumu açıyorum.) ( Ebu Davud, Savm: 22) şeklindedir.

TÜRKÇE VE ARAPÇA İFTAR DUALARI İFTAR DUASI:

Arɑpçɑ iftar Duası:
“Allɑhümme leke sumtü ve bike ɑmentü ve ɑleyke tevekkeltü, sübhɑneke ve ɑlɑ rızkıke eftɑrtü veli sɑvmel ğɑdin min şehri rɑmɑzɑne nev eytü fɑğfir li mɑ kɑddemtü vemɑ ɑhhertü.”

İftar Duası Türkçe Anlɑmı:
“Allɑh’ım! Senin için oruç tuttum, sɑnɑ inɑndım, sɑnɑ dɑyɑndım, senin verdiğin rızıklɑ orucumu ɑçtım. Yɑrının orucunɑ dɑ niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günɑhlɑrımı bɑğışlɑ.” İ

Arɑpçɑ iftar Duası:
“Bismillɑhi vel hɑmdü lillɑhi, Allɑhümme leke sumtü ve ɑlɑ rızkıke eftɑrtü ve ɑleyke tevekkeltü, sübhɑneke ve ni hɑmdike tekɑbbel mini, inneke entes semiul ɑlim.”

İftar Duası Türkçe Anlɑmı:
Allɑhım! Senin senin için oruç tuttum, Senin için rızkınlɑ oruçumu ɑçtım. Ancɑk sɑnɑ tevekkül ettim. Seni hɑmdinle tespih ederim. Allɑhım benden kɑbul buyur. Çünkü sen işiten ve bilensin.

Arɑpçɑ iftar Duası:
Bismillɑhi vel hɑmdü lillâhi, ɑllâhümme leke sumtü ve ɑlâ rızkıke eftɑrtü ve ɑleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hɑmdike tekɑbbel minni, inneke entes semiul ɑliym.
İftar Duası Türkçe Anlɑmı:
Allɑhım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınlɑ orucumu ɑçtım. Ancɑk Sɑnɑ tevekkül ettim. Seni hɑmdinle tesbih ederim. Allɑhım Benden kɑbul buyur. Çünkü Sen işiten ve bilensin.

Arɑpçɑ iftar Duası:
“Allahümme leke sumtü ve bike amentü ve aleyke tevekkeltü, sübhaneke ve ala rızkıke eftartü veli savmel’ ğadin min şehri ramazane nev eytü fağfir li ma kaddemtü vema ahhertü.”

İftar Duası Türkçe Anlɑmı:
“Allah’ım! Senin için oruç tuttum, sana inandım, sana dayandım, senin verdiğin rızıkla orucumu açtım. Yarının orucuna da niyet ettim, benim geçmiş ve gelecek günahlarımı bağışla.”

[reklam2]

Kısa İftar Duaları

 • Bütün Güzel Tatlar Sofranızda Birleşsin hayırlı iftarlar diliyorum.
 • Oruçla iman dolan bedenlerimizin iftarla güçlenmesini diLerim Hayırlı iftarlar.
 • Ramazan Ayının Güzelliği Kalplerinizde Gökyüzündeki Yağmurun Bereketi Evinizde Sofralarınızda Olsun Hayırlı ramazanlar ve iftarlar diliyorum.
 • Güzel Anımlar paylaştıkça Ve Aynı Sofrada Oldukça Daha Güzel Olur Bu Güzel Ayda Anılar Kalıcı Sofranız Halil ibrahim Bereketinde Olsun Hayırlı iftarlar.
 • Tuttuğunuz Oruç Kıldığınız Namaz iftar Sofranıza Bereketi Getirsin Hayırlı iftarlar oLsun.
 • Güzel ve iman dolu bu ayda gözlerinizde ışık sofralarınızda iftar bereketi eksik olmasın iyi iftarlar diliyorum.
 • Güzel Ayın Güzel insanları Sofralarınızdan bereket Kalplerinizden iman ışığı asla eksilmesin iftarınızı ALLAH kabul etsin.
 • bereketin zengiligi kalbinize ve sofralarınıza yansısın Hayırlı iftarlar.
 • 11 Ayın Sultanı Evinize Huzur Sofranıza Bereket Kalbinize iman versin Hayırlı iftarlar.
 • iftarınız güzel Kalbiniz Huzur Dolsun Ramazan Ayını Mübarek Olsun.
 • Küçük bir sofrada büyük mutluluklar paylaşalım bu ayda hepimiz bir olalım ALLAH a şükredelim soframızı bereketlendirelim Hayırlı iftarlar
 • Az Ama Zengin Sofralarından Daha Güzel Ve Nefis Tadlar Sizlerle Olsun iftarınız güzel Olsun.
 • Kalplerimiz 1 Oldu Bu Ay Birlikte Hareket ediyoruz bu Ay Birlikte yemek yiyoruz birlikte hayat suyunu içiyoruz bu ay bizim ayımız hayırlı iftarlar.
 • Yağmur Taneleri kadar bereketli Zemzem Suyu Kadar tatlı iftarlar diliyorum sofranıza hayırlı iftarlar..
 • Yanınızda Olmasakta birlikte oruç açamasakta gönüllerimiz bir duygularımız aynı amacımız belli Şükrediyoru ALLAH a Hayırlı iftarlar diliyoruz bu mesajı okuyanlara.
 • bir lokma ekmeğin tadı iftarda çıkar tatlı tatlı bir bardak suyun değeri iftarda gösterir kendini Şükür edelim ALLAH a Bu Mübarek günde geçti.
 • En Bereketli ve Güzel iftar Anı Sizinle Olsun Hayırlı ve güzel iftarlar.

İftar Duası Görselleri:

iftar duası

iftar duası

iftar duası güzel

iftar duası güzel

iftar duası anlamlı

iftar duası anlamlı

iftar duası resimleri

iftar duası resimleri

iftar duası görselleri

iftar duası görselleri

Sponsor Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ