Başsağlığı Mesajları

Başsağlığı Mesajları

Hayattaki en acı tecrübelerden biri de hayatında sahip olduğun değerli insanları kaybetmektir. Bu acının bir tarifi ya da ispatı yoktur. Sadece kalbinizi acıtacak kadar zor bir sınavdır ve hemen sakinleşmeniz kabullenmeniz de mümkün olmayabilir. Fakat tüm bu ağır acıya rağmen bizi yaratan merhamet sahibi Allah bu duruma alışmamızı sağlayacak gücü de bize veriyor. Bu yüzden ölüm bir zorunlu ayrılık olsa da kavuşma anlamına da gelir. İnananlar için asla bir son değil her şeyin başlangıcı olduğu içinde hayatı anlamlı kılan bir durumdur. Bu hüzünlü ve zor zamanlarda insanlara nasıl destek vereceğimizi onların acısını nasıl dindireceğiz bilemeyiz. Bir nebze olsun onların rahatlamasını sağlayacak iyi cümleler ihtiyacımız vardır. Çünkü acı paylaştıkça azalır.

Allah merhumun günahlarını af eylesin, sevapları onu cennetin kapısında var etsin. Allah bizlere güç, sabır ve metanet versin. Başımız sağolsun

– Hakkın rahmetine kavuşan Merhum/Merhumeye yüce Allah’tan rahmet , kederli ailesine sabırlar diliyorum/uz. Makamı âli, Mekanı Cennet olsun. Başınız sağolsun.

Bu dünyada kalınmıyor fani, Allah güzel ölüm nasip etsin bu bize kafi, mekanımız cennet olsun baki… Sevdiğimiz gönlü güzel bir insanı kaybetmenin büyük acısıyla başımız sağolsun…

– İnsan doğar büyür yaşar ve ölür, önemli olan yaşadığı süre içindeki görevlerini hakkı ile yapmasıdır. Dualarımız muhteremle olsun başımız sağ olsun.

Yaşamın hatırlamak istemediğimiz gerçeği olan ölüm bir anda gelir ve bir anda götürür canı. Merhumun ruhuna dua ederek son görevimizi yerine getiriyoruz. Allah sabır versin.

– Hayatın acı gerçekleri gelir bir gün vurur ummadığımız bir anda, acınızı içten paylaşıyoruz ruhuna dua ediyoruz başınız sağ olsun.

Topraktan gelmiştik, yine toprağa döneceğiz. Bu ömrün hesabını mahşerde vereceğiz. Büyük acınızı gönülden paylaşıyor, dualarımı eksik etmiyoruz. Allah sizlere dayanma gücü nasip eylesin.

– Hayatımızı idame ettirmekte olduğumuz fani dünyada kötü gününüzde yanınızda olduğumuzu unutmayınız, başınız sağ olsun Allah yardımcınız olsun.

Her ölüm erkendir, hem ölüm anidir… Merhum kardeşimize Allah’tan rahmet, arkasında bıraktığı gözü yaşlı ailesine sabırlar diliyoruz.

– Hayat bir çiçek gibi açıp sonra solarken, zaman su gibi akıp gidiyor ve o acılı gün geldiğinde üzüntüler hakim geliyor. Merhum/Merhumeye ‘ e Allahtan rahmet sizlere de sabırlar dileriz. Mekanı cennet, günahları af olsun.

Biz iyi gün dostları değil kara günlerde yanınızda olan kardeşleriniziz. Acınızı yürekten paylaşıyor, merhum dostumuza Allah’tan sonsuz rahmet diliyoruz.

– Ölüm her insana gelecek ummadığı bir anda, imanımızı kuvvetli tutalım edelim hep Allah’a dua, yaşanmış güzel günlerin hatırına ölümü unutmayalım, acıyı paylaşalım. Başınız sağ olsun.

Hiç ummadığımız anda göçeceğiz bu diyardan. Allah’ın sevgili kulları olalım ki, verecek hesabımız olsun en baştan. Vefat eden kadim dostumuzun üzerinde Allah’ın takdiri daim olsun.

-Rabbim cennetle müjdelesin ruhlarımızı, hatalarımızı dualarımızla affetsin, dualarımızı kabul eylesin, mekanımızı cennetle müjdelesin başımız sağ olsun.

Peygamberimizin buyurduğu gibi ölüm bir köprüye benzer, dostu dosta kavuşturur. Sevgili kardeşimize Allah’tan rahmet, siz acılı ailesine sabırlar diliyoruz.

– Topraktan geldik toprağa gideceğiz, yaşadığımız hayatın hesabını toprak da vereceğiz, acınızı yürekten paylaşıyoruz, dualarımızı kalpten ediyoruz, başınız sağolsun.

– Hayat bir çiçek gibi açıp sonra solarken zaman su gibi akıp gidiyor ve o acılı gün geldiğinde üzüntüler hakim geliyor. Allahtan rahmet sizlere de sabırlar dileriz. Mekanı cennet günahları af olsun.

Bu dünyadaki imtihanı sona eren merhum kardeşimiz için ellerimizi semaya kaldırarak dua ediyoruz. Acınızı bütün kalbimizle paylaşıyoruz.

– Ölüm geldi aldı sevenlerimizi, Allah’ın takdiri uygun gördü aldı ahrete, dualarımız sevdiklerimizle başınız sağ olsun. İyi dileklerim sizlerle…

Ebediyet alemlerine doğru yolculuğa çıkan dostumuzun üzerinde Allah’ın takdiri daim olsun. Acı kaybımızı yüreğimizde taşımaktayız.

– Topraktan geldik toprağa gideceğiz, yaşadığımız hayatın hesabını toprak da vereceğiz, acınızı yürekten paylaşıyoruz, dualarımızı kalpten ediyoruz, başınız sağ olsun.

Cennetin kapılarındaki sürgüler çözülsün sonsuza dek, toprak altına giren güzel kardeşimiz Allah’ın izniyle şad olsun ilelebet. Kaybımızdan dolayı duyduğumuz derin üzüntüyü sizlerle paylaşıyoruz. Başımız sağolsun.

– Cennetin suyu ruhuna işlesin, toprağı bol ruhu huzurlu olsun başınız sağ olsun.

İslam inancında ölüm bir son değil başlangıçtır. Dünyadan göçen kardeşimizin ruhunun cennete kabul edilmesi için dua ediyoruz.

– Bir gün gelir biter bu canda bir gün gelir gülen gözlerimiz ağlar bir anda, her zaman dua edelim kalbimizi temizleyelim ölümü hayatımızda hissedelim başınız sağ olsun.

Yaşamı boyunca doğruluktan şaşmayan, yaptığı iyiliklerle birçok insanın hayır duasını alan, şehrimize adını altın harflerle yazdıran bu güzel insanı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Siz ailesine Allah’tan metanet diliyoruz.

– Yalan hayatta ne yaptıysak kendimize, ahiret sorularını hazırlayalım fani yerimizde, ölünmüşlerinizin ruhlarına dualarımızı, çektiğiniz acıyı paylaşarak yaşıyoruz, başınız sağ olsun.

Son nefesini verip hayata gözlerini yuman sevgili arkadaşımızın kaybıyla sarsıldık. Bu erken gelen ölümün şaşkınlığı içinde olsak da, takdir yüce Allah’ındır. Sizlere büyük sabırlar diliyoruz.

– Vefat eden değerli merhumun ailesine dualarımızı, acılı kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Allah sevdiği kulunu yanında görmek istermiş… Hakkın rahmetine kavuşan kardeşimize rahmet, siz değerli dostlarımıza metin olma gücü diliyoruz.

– Bir gün gelir biter bu can da, bir gün gelir gülen gözlerimiz ağlar bir anda, her zaman dua edelim kalbimizi temizleyelim ölümü hayatımızda hissedelim başınız sağ olsun.

Hayata elveda diyip sonsuzluğa merhaba diyen merhumenin anısının önünde saygıyla eğiliyoruz. Allah onun yerini cennet eylesin. Allah onun ruhunu baki kılsın. Başımız sağolsun.

– Allah’ım ölen merhuma rahmet sizlere de sabrı cemillerini eylesin. Başınız sağ olsun, Allah geride kalanlara uzun ömürler nasip eylesin.

Ahiret konaklarının ilki kabirdir. Merhumun ruhunun şad olmasını için dua ediyor, siz değerli arkadaşlarımıza başsağlığı diliyoruz.

– Sevgili ve saygı değer …‘in vefatı bizlerde büyük üzüntü yarattı…’ e Allah’tan rahmet, başta… olmak üzere tüm ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yardımsever kişiliğiyle tanınan saygıdeğer merhumun anısı yüreğimizde yaşamaya devam edecek. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

– Ölen dostumuza Allah’ım rahmetlerini bol bol ihsan eylesin. Onu cennetine buyur eylesin. Geride kalan sevdiklerine de bol bol sabreylesin…

Yüce Allah bizleri hayır ve şerle denemek adına bu dünyaya bir imtihan amacıyla göndermiştir. Kaybettiğimiz saygıdeğer merhumenin dünya imtihanı bitmiş, ahret imtihanı başlamıştır. Mekanının cennete, ruhunun sonsuzluğa ulaşması adına dualarımızı Allah’a ulaştırmaktayız.

– Hayatımızı idame ettirmekte olduğumuz fani dünyada kötü gününüzde yanınızda olduğumuzu unutmayınız, başınız sağ olsun. Allah yardımcınız olsun.

Allah ölüm için ‘insanın öteden beri kaçtığı şeydir’ diye buyurmuştur. Kaybettiğimiz merhumun hatıralarını kalbimizde taşırken, kendisine rahmet ailesine metanet diliyoruz.

– Can dostumuzu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet diler,

Kendisi bu dünyada yaptığı güzel işlerle hatırlanacak olan merhumenin anısı önünde bütün saygımızla eğiliyoruz. Ruhunun cennete kabul buyrulmasını adına Allah’a dua ediyoruz.

– Sevapları günahlarından çok olsun, inşallah mekanı cennet olsun başınız sağ olsun.

Ani vefatı ile bizleri ve kederli ailesine yasa boğan arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Kendisi güzel ahlakı ve örnek edebiyle hatırlanacaktır.

– Bugün gönlümüz hüzünlü, gözlerimiz yaşlı olsa da, canımız kardeşimizin güzel geçen ömrü son bulsa da Allah’ım onu cennetine koysun. Mekânı cennet olsun. Sizlerin de başı sağ olsun.

Azrail dikilecek karşımıza hiç ummadığımız bir anda, imanımızı güçlü tutalım dua edelim Allah’a. Kaybınızın acısını yüreğimizde paylaşıyor, merhumun ruhunun şad olması için dualarımızı Yaradan’a ulaştırıyoruz.

– Acıyı kederi bıraktı bu dünyada dualarımızı cennet yüzü görmeyi nasip etsin yüce Allah’ım merhuma, acınızı paylaşıyoruz gözyaşlarımızı başınız sağ olsun.

Vefat haberini aldığımız andan itibaren içimizi derin bir keder kapladı. Allah’ın rahmeti muhterimin ruhunun üzerine olsun.

Sponsor Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ