Asker ve Şehitler İçin Sözler

Asker ve Şehitler İçin Sözler

Dünyadaki en şerefli  şey vatanı ve milleti için cananı feda etmeye hazır olan kişilerdir. Bu yüzden askere gönderilen kişilere askerlik için peygamber ocağı denir. En şerefli mertebelerden biri de şehitlik makamıdır. Bir uyurken ya da çalışırken bu ülkenin sessiz kahramanları nöbet tutarak bizim ve ülkemizin güvenliğini sağlamaktalar. Karşılığı hiçbir şekilde ödenmeyecek kadar kutsal olan bu görevi gönüllü ve güzel şekilde yapan herkesin işinin rast gitmesi dileğiyle. “Şehitler için ölü demeyin” denir. Bu kadar güzel bir durumdur şehitlik. Bu makama ulaşmak için dua edenlerde olur bu makama erişenler için dua edilir. Namazlarda ve dualarınızda lütfen bu vatanın evlatları için dua etmeyi unutmayın.

DAHA 91 DOĞUMLU:
GEÇSE KARŞINA 2 LAF ETSE UMURSAMAZSIN BİLE..
REŞİT OLDUN MU¿ DİYE DALGA GEÇERSİN!
NE REŞİT’İ?
ÇOCUK ŞEHİT OLUYOR!

Bu zor günlerde dünyanın her yerinde vatan uğrunu seve seve canını veren, vermeye hazır asker ve polislerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Sayfamızda şehitlik sözleri yer almaktadır.”Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.” (Bakara, 154)

Askerlikten korkuyorsan 30.000 tl vermek yerine 10.000 tl ver cinsiyetini değiştir, 20.000 tl cebinde kalsın, nasılsa her türlü adam değilsin..

Kim Allâh’a ve Rasûl’e itâat ederse, işte onlar, Allâh’ın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar.” (Nisâ, 69)

”Her kim, bugün düşmandan yüz çevirmeyip sebât eder, şehit düşerse, Cenâb-ı Hak elbette onu cennete koyacaktır. Bugün şehit olanlara Firdevs Cenneti hazırdır. Hücûm ediniz, hamle ediniz!” (İbn-i Hişâm, II, 267-268)

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!

”…Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.”(Muhammed, 4)

Sen sosyete oğlusun, incitme yazıktır ananı.
Ver 30 bini, fakir kurtarsın vatanı..

”Allah Teâlâ’dan bütün kalbiyle şehitlik dileyen bir kimse, yatağında ölse bile, Allah ona şehitlik mertebesini ihsân eder.”(Müslim, İmâre, 157; Nesâî, Cihâd, 36)

Senin kanınla yoğuruldu bu kutsal topraklar. Senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!

”Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.” (Bakara, 154)

Boşuna dememişler SATAN SAĞ OLDUKÇA VATAN SAĞ OLMAZ diye. Bitmeyecek değilmi? Hiç sonu gelmeyecek! Yeter artık bu vatan şehit vermek istemiyor!

”…Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.”(Muhammed, 4)

Bugün şehitler verilir. Yarın boş dağlara operasyon düzenlenir.
Bunlar iki dakika haberlerde gösterilir.
3 gün sonra herşey unutulur ama gidenler geri gelmez.
Evladını toprağa gömmüş anaların, babaların yüreğinde ki ateş bi ömür sönmez.
Yazıklar olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere..!
BARIŞA HASRET OLMUŞUZ ANNELERDE HEP FİGAN.
ÖZÜME KURBAN OLMUŞUM, ÖZÜMDE HEPTE MÜSLÜMAN.
ADEM & HAVA’YA DAYANIR İŞTE BU GEÇMİŞ.
ANNE 1 BABA’DA 1;
NEDEN SAVAŞI SEÇTİNİZ¿
HEPİMİZDE KARDEŞİZ NEDEN Kİ DİNMEZ ÖFKENİZ?

”Allah Teâlâ’dan bütün kalbiyle şehitlik dileyen bir kimse, yatağında ölse bile, Allah ona şehitlik mertebesini ihsân eder.”(Müslim, İmâre, 157; Nesâî, Cihâd, 36)

Sizin
dediğiniz ”Vatan”
Dağda Başlayıp Çöplükte Biter…
Bizim
Bildiğimiz ”Vatan”
Yürekte başlayıp ”ŞEHADETLE” Biter!

”Her kim, bugün düşmandan yüz çevirmeyip sebât eder, şehit düşerse, Cenâb-ı Hak elbette onu cennete koyacaktır. Bugün şehit olanlara Firdevs Cenneti hazırdır. Hücûm ediniz, hamle ediniz!” (İbn-i Hişâm, II, 267-268)

‎’Uyursan ölürsün’ demişti Komutanım..
Sustum..
‘DEVLET UYUDUĞU İÇİN ÖLÜYORUZ
DİYEMEDİM!

”Kim Allâh’a ve Rasûl’e itâat ederse, işte onlar, Allâh’ın kendilerine nîmet verdiği peygamberler, sıddîklar, şehitler ve sâlihlerle beraberdir. Onlar ne güzel arkadaştırlar.” (Nisâ, 69)

Her boka bir gecede yasa çıkaran akp bırak 4+4’ü, türbanı, imam hatibi sen şehitlerine bak, ve bu gecede bir yasa çıkar ve o köpekleri meclisten çıkar..

”Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz.” (Hz. Ali)

Ana bu sabah yine erken uyandık. Botları boyadık, düzeni yaptık.
Sabah sabah iştimada dimdik ayaktaydık. Ben şehit olacağımı hissetmiştim anne..

”Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bi rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin  Mehmedim şehit olmuşsun çok utandım..”

”Ümmetime ağır gelmeyecek olsaydı, hiçbir seriyyeden geri kalmaz, hepsine katılırdım. Allah yolunda şehit olmak, sonra diriltilip tekrar şehit olmak yine diriltilip tekrar şehit olmak isterdim.” (Buhârî, Îman, 26; Müslim, İmâre, 103, 107)

”Şehit mi düştü asker? Cennet koktu da her yer..”

”Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim.” (Mehmet Akif Ersoy)

”Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber , Sana âgûşunu  açmış duruyor Peygamber.” (Mehmet Akif Ersoy)

”Vatan için yaşayıp öldünüz; Siz toprağa değil, kalplere gömüldünüz.”

”Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğruna ölen varsa vatandır!”

”Bir elimde silah, birinde Kur-an. Geldi diyorlar bak şehitlik sıran!”

”Şimşekler çakıyor karanlık dağların arkasında.Yıldızlar yine kaybolup gitti küstü bu haysiyetsiz dünyanın o kalleş simasına. Sağnak haliyle yağmur gökleri delercesine yağıyor o da ağlıyor can veren şehitlerinin ardından yas tutarcasına….”

”Hain pusularla söndürülen yaşamlara her geçen gün yenileri ekleniyor.Acımadan namertçe arkadan uzanıyor katillerin eli gencecik bedenlere.Kıydıkları canların hesabı bu dünyada sorulmasa bile, mahşer de yakalarına yapışacak koskoca bir millet var bu topraklar üzerinde.”

”Sizin dediğiniz ”Vatan” dağda başlayıp çöplükte biter. Bizim bildiğimiz ”Vatan” yürekte başlayıp ”Şahadetle” biter!”

Ah be Anadolu. Şimdi her köşen ağlayan Ana’dolu..”

”Nasılsın diye sorma, ülkem gibiyim işte, bir yanım kan, bir yanım gözyaşı..”

”Senin kanınla yoğuruldu bu kutsal topraklar, senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim!”

”Git evladım yıllarca ben oğulsuz kalayım. Şu yaralı bağrıma kara taşlar çalayım. Hadi yavrum hadi git ya gazi ol ya şehit.”

”Biz rahat uyuyalım diye vatan evlatları ebediyen uyudu..”

”Utanıyorum şehidim, utanıyorum, yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. Sen; vatan için bizim için şehit olurken, seni görmezden gelenlerden utanıyorum.”

”Ard arda dizili ay yıldızlı bayraklara bürünmüş, hayatının baharında soldurulmuş, kefenlerine kan bulaştırılmış cennet bekçileri, uğurlanıyor analarının feryatlarıyla mekanların en yücesine.”

”Kan dökmeyi seven bir millet değiliz, ancak söz konusu vatan ise dünyanın şah damarını keseriz.”

”Gene hangi dua’yı okudun anne. Vurulduğum yerde güneş açtı. Yine mi ağlıyorsun anne. Cennetime yağmur yağdı..”

”Şehitler ölmez vatan bölünmez ezan dinmez bayrak inmez…”

”Yetmiş milyon gül dalı…Bu yurt Türk’ün öz malı, Yine Türk’ün kalmalı,Diyen yiğit dilleriyiz.”

”Kurşun oruç bozmaz şehidim… Sen bugün ALLAH Katında iftara davetlisin!”

”Vatanımız için şehit olmuş askerim. Milletçe ağlıyoruz acımız çok derin. Bitmeli bu terör içimiz olmalı serin. Şehitler ölmez vatan bölünmez.”

”Konuyorsa dala bölücü leş kargaları dal kesilsin! Bölücüler şehre kadar iniyorsa dağdan, yol kesilsin! Eğer ki askerime kurşun sıkıyorsa, kol kesilsin! Bu vatana ihanet eden baş ise, baş kesilsin! Türk Allah-u Teala’nın kılıcıdır boyun eğmeyen taş kesilsin.”

”Şehidin anası çekmesin acı, derdi varsa bulunmalı ilacı, şehidin anası olur baş tacı, şehit anasına evlat olmalı…”

”Bu vatanın ekmeğini yiyip ihanet edenler, elbet bir gün ekmek yedikleri yerden kurşun yerler.”

”Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır !” (Mehmed Akif Ersoy)

”Biz korkak değiliz ki saklanalım, biz çakal değiliz ki kaçalım, biz kahpe değiliz ki sırtından vuralım…Biz TÜRK’üz Kardeşim.!”

 

Sponsor Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ