15 Temmuz Mesajları

15 Temmuz Mesajları

Takvimler 15 Temmuz 2016 gösterdiği yılda Türk Silahlı Kuvvetlerinin  içinde kök salmış ve kendi gayeleri için ülkenin güvenliğini tehlikeye atmışlardır. TRT haber spikerinin Darbe metnini okumasıyla beraber büyük bir şok yaşanmış daha sonrasında Askerler belli yerler mevzilenerek halka kursun sıkmıştır. Askeriye de sadece tatbikat olduğu söylenerek üst rütbeli kişiler tarafından dışarı çıkarılan erler hiçbir şeyden habersiz bu girişimde yer almak durumunda kalmışlardır. Aynı zamanda devlete ait güvenlik makineleri ile kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönen bu insanlara en güzel cevap yine halktan gelmiştir. Birlik ve beraberlik içinde darbeye hayır diyen halk sokağa dökülmüş ve saldırmaya çalışan karşı tarafa karşı onurlu bir direniş göstermiştir. Bu sayede ülkenin özgürlüğü ve bağımsızlığı korunmuş ve tarihte yerini almıştır.

Ülkemiz 15 Temmuz öncesinden çok daha güçlüdür. Çünkü hastalık teşhis edilip yaraya neşter vurulmuş, devletimizin hukuk kuralları içerisinde başlattığı  operasyonlar kararlılıkla sürdürülmektedir.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tüm şehitlerimizin Ruhu şad olsun.

Bu millet demokrasiyi 15 Temmuz’da bütün dünyaya göstermiştir.15 Temmuz gecesi milli iradeyi hiçe sayanlar bir tek şeyi hesaba katmadı; egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!Bayrağımızı indirtmeyelim, ezanımızı dindirtmeyelim.

Başaramayacaksınız,
milletimizi bölemeyeceksiniz,
bayrağımızı indiremeyeceksiniz,
vatanımızı parçalayamayacaksınız,
devletimizi yıkamayacaksınız.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü yeni bir milli heyecan, onur ve gururla anıyoruz…

Darbe girişimine izim vermeyen Türk milleti hep var olsun. 15 Temmuz Şehitleri unutulmasın.

Ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz.

15 Temmuz 2016 her yönüyle şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktası oldu.

Sanıyorlar ki her saldırıda biz biraz daha zayıflıyoruz. Hayır, tam aksine her saldırıda biz daha güçleniyoruz. Tam tersine bir oluyoruz, iri oluyoruz, diri oluyoruz, kardeş oluyoruz, hep birlikte Türkiye oluyoruz.

15 Temmuz’da evinde rahat oturmaktansa Ülkesi için ölmeyi tercih eden bir millettir Türkiye

Bir ve beraber olduğumuz sürece üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk olamaz. Bu millet çok büyük badireleri tek yürek, tek vücut olarak atlatmıştır.

Bu günü ülkemizin tarihine kara bir leke olarak geçirmek isteyenler, aziz milletimizin dünyadaki mazlum milletlere rehber olacak nitelikteki şanlı ve asil direnişiyle çok ağır bir cevap aldılar.

VATAN İçin Yaşayıp Öldünüz; Siz Toprağa Değil, Kalplere Gömüldünüz. 15 Temmuz Şehitlerini yad Ediyoruz.

Yiğitler diyarı Anadolumuz şüheda ile yoğrulmuş tek vatanımız, tek varlığımız. Yurdumuzun her karışı şehitlerimizin aziz kanları, Peygamberler, evliyalar, velilerin dualarıyla perçinlenmiş, harcı kuvvetlendirilmiştir.

Cumhurbaşkanına, meclisine, devletine, hükümetine ve kendi iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, hain darbe girişimine karşı şanlı direnişiyle tarihimize yeni bir destan daha ekledi.

Şehitlerimizin ve annelerimizin duaları da bizim en büyük zırhımızdır.

Vatanımız için şehit olmuş 249 ve gazilerimize Milletçe ağlıyoruz. Şehitler Ölmez vatan bölünmez

O gece Türkiye’nin yerle yeksan olması için ellerini ovuşturarak bekleyen düşmanlarımız ertesi güne bundan sonra işlerinin çok daha zor olduğunu görmenin kahrıyla uyandılar.

O hain saldırı gecesi, Cumhurbaşkanımızın aziz milletimize milli irade ve demokrasiye sahip çıkalım çağrısıyla birlikte Gazi Şehrimizde 300 bin hemşehrimiz tek nefes, tek yürek ve tek vücut oldu.

Herkes gönIünü ferah tutsun, bir kurtuIuş savaşı daha kazandı bu millet 15 Temmuz’da

Bu bambaşka bir ruh, bambaşka bir aşk. Nede güzel demiş Mehmet Akif Ersoy, “İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür.” İmansız olanlar imanlı olanların karşısında dayanamazlar ve nitekim dayanamadılar da.

15 Temmuz gecesi minarelerimizden okunan selalar ile birlik ve beraberlik çağrısına, Gazi şehrimizin bütün kesimleri kalplerindeki iman gücü, vatan ve millet sevdasıyla icabet ettiler.

15 Temmuzların bir daha yaşanmaması duasıyla, “Gün iradeye sahip çıkma günüdür.” diyerek meydanları darbecilere teslim etmeyen kundaktaki bebekten tutunda, yaşlılarımıza gençlerimize, kadınımıza erkeğimize ve bu uğurda şehadet şerbetini içen kahramanlarımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

En büyük zaferimiz hiç düşmemek değiI, her düştüğümüzde kaIkabiImektir.

Milli irade ruhunun adeta şaha kalktığı bu muhteşem direniş, milletimizin meydanlardaki vatan ve bayrak çığlıklarıyla taçlandırıldı.

Ayakta ölmek diz üstü yaşamaktan onurludur. Ne mutlu VATAN uğruna can verene!

Aziz milletimiz, yüce devletimiz var olsun, birliğimiz daim olsun…

Milletimiz dünya tarihinde ender görülen azim ve kararlılıkla bu darbe teşebbüsünü 12 saat gibi kısa bir süre içerisinde Cenab-ı Allah’ın izniyle bertaraf etti ve sonsuza dek akamete uğrattı.

“Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor.. Bir hilâl uğruna Ya Rabb ne güneşler batıyor…”

Aziz milletimiz iman dolu göğsünü tanklara, silahlara siper etti. Kadını erkeği, yaşlısı genci milli irade ve demokrasimize canı pahasına sahip çıktı.
Bu uğurda 249 şehidimiz canlarını feda etti, 2196 vatandaşımız gazilik onuruna erdi.

249 Şehit daha 249 çift göz daha kapandı hayata. 249 ananın daha hıçkırıkları karıştı toprağa. 249 baba daha ağladı evladına.

Tarihi kahramanlıklarla dolu milletimiz 15 Temmuz akşamından bu yana da meydanlarına sokaklarına, demokrasisine, iradesine, devletine, istikbaline sahip çıktı. O gece muhteşem bir destan hep birlikte yazıldı.

Allah’a şükür ki darbelerin susturduğu ezanlardan, ezanların susturduğu darbeyi görebildik.

O hain girişim gecesinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanımız ve ilçelerimizdeki bütün meydanlarda tarih yazdınız, demokrasi şöleni yaşattınız.

Ne yaparsınız, vatan aşkı ruhumuzda var.

Sizler bu duruşunuzla, kendi iradenize, parlamentonuza, şehrinize, vatanınıza, imanınıza sahip çıktınız.

Başkomutan dedi: İnin meydana… Sahip çık Hakka, al bayrağa, aziz vatana. Milyonlar indi meydana, Türkün sesi titretti yeri göğü… razı olsun bu vatan aşkı ile dolana… 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Gününüz kutlu olsun.

Bu devlet kendisine silah çekene, vatandaşlarına kurşun sıkana, tankla, tüfekle, helikopter ve F16’larla bomba yağdıranlara hak ettiği cezayı verecek kudrete sahiptir.

Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır. (Enfal Suresi)

Hiç şüpheniz olmasın; şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacak. Milletimizin meydanlarda sürdürdüğü o şanlı demokrasi direnişinin gereği, son nefesimize kadar devam edecektir.

15 Temmuzdaki o hain kalkışmayı UNUTMA, UNUTTURMA!

Türkiye terör örgütleri vasıtasıyla önüne kurulan tuzakları birer-birer bozarak yoluna devam ederken, üstesinden geldiği her saldırıdan güçlenerek çıkmaktadır.

Sponsor Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ